PŘÍBĚHY NAŠICH KLIENTŮ

Jiří Černý

Podnikatel / Investor

Jmenuji se Jiří a jsem podnikatel. Mezi mé zájmy patří sport a jízda na motorce, která se mi málem stala osudnou. Měl jsem bouračku a opravdu štěstí. Vyvázl jsem s tříštivou zlomeninou stehenní kostí, vykloubeným ramenem a se třemi zlomenými obratli v oblasti bederní páteře.

Byl jsem na sérii operací, které se naštěstí povedly. Po operaci to bylo nejhorší období, kdy jsem nemohl nic dělat. Musel jsem nejdřív počkat, až se zahojí kosti a poté jsem mohl začít rehabilitovat. Rehabilitaci jsem začal na ortopedické klinice. Poté jsem přešel k Filipovi do Core Academy.

Potřeboval jsem zrehabilitovat rameno a záda, jelikož jsem s tím měl stále bolestivé a hybné problémy. Filip mi vymyslel skvělé cviky, jak na rameno, tak na záda. Jelikož se jedná o komplexní cviky, tak jsem v jednu chvíli rehabilitoval obě místa. Pak jsme cvičili i více do kondice a do zátěže.

Filipovo cvičení mi opravdu pomohlo hlavně s hybností ramene a bolestí v oblasti bederní páteře. Skoro bych řekl, že díky Filipovi jsem se vrátil zpátky do plně aktivního sportovního života. Jsou dny, kdy mám rameno více ztuhlé, ale stačí si zacvičit jeden cvik a vše je zase v pořádku.

Jana Kopecká

Maminka / Mateřská dovolená

Jmenuji se Jana a jsem na mateřské „dovolené“. Porodila jsem holčičku, která mi dává zabrat. Před těhotenstvím jsem hodně sportovala a cvičila. Moc jsem se nemusela starat o to co jím, vždy jsem to vysportovala. Teď jsem ráda, že zvládnu vše okolo malé a domácnosti a jsem hotová. Navíc jsem po porodu měla diastázu a bolest zad byla součástí mého života.

Během skoro roku jsem nabrala 20 kilo navíc a záda mě bolely každý den. S tím jsem samozřejmě nebyla spokojená a řekla jsem si, že s tím něco udělám. Nejdříve jsem to zkusila sama, ale bolest zad mi nedovolila se hýbat jako dřív.

Přes kamarádku jsem se dostala k Filipovi, který mě vyšetřil a diagnostikoval mi diastázu břišních svalů a celkový útlum stabilizačních svalů. Cvičili jsme tedy spolu cviky právě na tyto stabilizační svaly. Úžasné je, že tyto cviky mi nejen pomáhaly při bolestech zad, ale také jsem se u nich zapotila a spálila dost energie bez bolesti.

Musím říct, že cviky, které jsem se učila, byly jednoduché a hlavně účinné. Na začátku jsem se do cvičení musela nutit, ale když jsem viděla, jak mi pomáhají, tak jsem cvičila ráda. Hlavně jsem zase mohla začít běhat bez bolesti.

Dnes opravdu funguji normálně, nic mě nebolí a dokonce hubnu, což pro mě bylo nejdůležitější. Jsem vděčná Filipovi, že se mě ujal a pomohl mi.

Martin Novotný

Podnikatel / Majitel firmy

Jmenuji se Martin a jsem podnikatel s vášní pro fotbal. Jako každý správný fotbalista, tak i já jsem si přetrhal vazy v koleni. Vždy jsem byl sportovně založený a rád se hýbu. Přetrhané vazy v koleni mi vystavily stopku na pár měsíců. Samozřejmě jsem šel na operaci.

Po operaci jsem nějakou dobu ležel a hned, jak to bylo možné jsem chttěl začal s rehabilitací u někoho, kdo tomu rozumí. Mým cílem bylo co nejdřív zrehabilitovat a zase začít hrát fotbal.

Na internetu jsem si našel Core Academy a využil jsem telefonické konzultace. Během této konzultace jsem poznal, že mluvím s někým, kdo tomu opravdu rozumí. Tomáš mi nastínil možnosti a postup, který v Core Academy dělají. Výhodou pro mě byla, že Tomáš si prošel stejným zraněním a dnes má koleno naprosto v pořádku.

Dle zvolené terapie jsme začali s rehabilitací. Překvapilo mě, že i funkce stabilizačních svalů břicha má velký význam na stabilitu kolene, což jsem do té doby opravdu nevěděl. Cvičil jsem s balančnímu pomůckami a musím říct, že mě to vlastně dost bavilo. Dokonce jsem se u toho i zapotil.

Zrehabilitovat koleno je opravdu náročné a běh na dlouho trať, ale myslím, že se nám to s Tomášem povedlo. Za týden budu moct opět vyběhnout na trávník.

Pavel Jelínek

Automechanik

Jmenuji se Pavel Jelínek a pracuji jako automechanik. Od jak živa jsem byl zvyklý na náročnou práci. Nikdy jsem nemyslel na to, že by mi to mohlo jednou dělat problém. Z ničeho nic mi jednoho krásného dne louplo v zádech a bylo vymalováno. Na vyšetření mi zjistili vyhřeznutou ploténku. Lékaři mi sdělili, že mou jedinou možností je operace a následná rehabilitace po operaci.

Mou největší starostí v tu chvíli bylo, kdy se vrátím zpátky do práce vydělávat peníze. Myslel jsem, že půjdu po operaci za fyzioterapeutem, ten mě dá dohromady a já zase budu v pořádku. Jenže, to jsem se šeredně spletl. S rehabilitací to bylo horší. Šel jsem k fyzioterapeutovi u nás na poliklinice, hlavně z důvodu finančních. Cvičil jsem to, co mi poradil. Bohužel dny a týdny plynuly, ale můj stav se skoro nelepšil. Záda mne bolely skoro pořád. Nikdy jsem si nemyslel, že bude náročné vyjít schody do třetího patra nebo si zavázat tkaničky (téměř nemožná mise).

V tu chvíli jsem si uvědomil, že má rehabilitace není úspěšná a začal jsem se pídit po jiném cvičení. Narazil jsem na Filipa s Tomášem. Dozvěděl jsem se, co všechno je u mě špatně. Také jsem se dozvěděl, že cviky, které jsem doposud cvičil, nejsou tak účinné, jak mi bylo sděleno na poliklinice. Filip s Tomášem mi vysvětlili, jakým způsobem se mám hýbat při zátěži, ale hlavně jsem se naučil skvělé cviky na moje vnitřní svaly, které mi drží záda pohromadě.

Na začátku jsem trochu bojoval sám se sebou a s mou leností, která mi občas dala zabrat. Naštěstí všechny cviky, které jsem se naučil, jsou jednoduché a nedělá mi problém si je zacvičit sám doma. Navíc mám terapii nastavenou tak, že mi stačí jen 10 až 15 minut cvičení denně.

Když jsem se v průběhu terapie v Core Academy vrátil do práce, tak jsem si uvědomil, že mým největším cílem nebylo se uzdravit, abych mohl pracovat, ale naopak uzdravit se, abych mohl žít s radostí a hlavně bez bolesti.

Lenka Nová

Asistentka ředitele

Pracuji jako asistentka ředitele a mám na starosti širokou škálu povinností. Nicméně většinu času sedím u PC. Jsem celkem sportovně založená, sport mám ráda, ačkoliv si na něj jen zřídka najdu čas. Začala mě bolet záda, ale když jsem si našla čas na phyb, tak to bylo celkem dobré.

Časem však už ani pohyb nestačil. Záda mě bolela čím dál tím častěji. Na internetu jsem se koukala, že bolestí zad trpí skoro každý člověk a že se to dá řešit cvičením a masáží. Samozřejmě jsem skusila masáž, která mi pomohla vždy jen asi na hodinu nebo dvě.

Na internetu jsem si našla Filipa s Tomášem a jejich rady ohledně cvičení na bolest zad. Vysvětlilimi, že masáž je skutečně jen krátkodobé řešení a že to neodstraní příčinu bolesti. Má příčina bolesti byla špatné sezení v práci, což Filip při diagnostice poznal okamžitě.

Začali jsme tedy cíleně napravovat styl mého sezení a naučila jsem se skvělé cviky, které mohu cvičit v práci v sedě. Doslova jsme z mého špatného sedu udělali sed, ve kterém jsem posilovala hluboké svaly a odstranili jsme příčinu mých bolestí.

Jsem moc ráda, že jsem zvolila toto cvičení a dnes se mi bolesti zad vyhýbají. Díky moc!