O NÁS

Náš příběh a

vize v Core Academy

Náš příběh

Naše práce nás neskutečně naplňuje a cítíme se velmi šťastní!

V současnosti můžeme u svých klientů pozorovat, jak se nám neskutečně rychle uzdravují před našima očima a i když už jsme na to celkem dlouho zvyklí, stále se podvědomě podivujeme nad tím, jak jednoduše se pohybový aparát dokáže uzdravit, když mu dáte ty správné podněty a podmínky.

Jsme hrozně šťastní, že můžeme přispět svým dílem k uzdravení bolestí pohybového aparátu u našich klientů a musíme říci, že se z toho stala určitá forma závislosti a uspokojení 🙂

Musíme ale také říci, že k tomu, jak to dnes cítíme a děláme, vedla dlouhá cesta, na které jsme měli i trochu toho štěstí.

Na počátku naší cesty

tam, kde jsme teď, to bylo celkem náročné

Jako studenti vysoké školy tělesné výchovy a sportu jsme už věděli, že chceme pomáhat lidem v oblasti cvičení a rehabilitace, protože nás to vždy lákalo a obdivovali jsme jakékoliv experty, za kterými lidé chodili a očekávali, že je zachrání.

Strašně moc jsme chtěli zažívat něco podobného a v té době jsme při škole dělali osobní trenéry v jedné posilovně, protože jsme věděli, že se musíme co nejrychleji dostat do oboru, kde chceme uspět.

Stali se z nás neukojitelní studenti fyzioterapie, zdravého cvičení a rehabilitace

Od začátku jsme věděli, že v tomto oboru je nejdůležitější vzdělání a zkušenosti, a proto jsme začali absolvovat nejrůznější fyzioterapeutické kurzy a školení a to, co jsme se naučili, jsme začali aplikovat do naší praxe s klienty. Bylo to pro nás náročné vstřebávat tolik informací a začlenit je do naší praxe.

Výsledky s našimi klienty byly skvělé, ale stálo nás spoustu energie a hodně času, abychom těchto výsledků dosáhli.

Dost nás vyčerpával stále ten samý koloběh, kdy nás oslovili klienti s nějakými bolestmi, my s nimi cvičili a pracovali a těchto bolestí je zbavili. Po půl roce se však vrátili s tím, že se jim bolesti vrátily a potřebují další dávku terapie.

Byli jsme doslova vyčerpaní z neustále se opakujícího kolečka a stále jsme hledali efektivnější způsob, jak řešit bolesti natrvalo

Cítili jsme, že musí existovat způsob, jak řešit potíže z dlouhodobého hlediska, kdy je možné se bolestí zbavit jednou pro vždy s mnohem menším úsilím a mnohem jednodušeji.

Chtěli jsme prostě změnit zavedený způsob řešení bolestí pohybového aparátu, který je nastaven tak, že pokud Vás něco bolí, jdete k lékaři a ten Vám předepíše pár hodin rehabilitace, která řeší jen bolesti a ne příčiny, a tento koloběh se stále opakuje.

A tady jsme měli poprvé štěstí

V tuto dobu jsme narazili na jednu úžasnou fyzioterapeutickou metodu, která nám otevřela oči a dala nám nový směr, kterým se ubírat. Tou metodou bylo řešení bolestí pohybového aparátu na základě kineziologického vývoje dítěte.

Tato metoda využívá naprosto jednoduché pozice, které oslovují správné pohybové programy mezi mozkem a svaly a aktivují správné svalové souhry. Neskutečná síla je v tom, že jakmile oslovíte tyto správné pohybové programy a ty začnou fungovat, výsledek je dlouhodobý a téměř trvalý.

Tento přístup a způsob řešení bolestí byl pro nás revoluční!

Okamžitě jsme začali absolvovat další semináře a kurzy, které se věnovaly této metodě, a ihned jsme to zkoušeli jak sami na sobě, tak při našich terapiích.

A výsledky?

Neskutečné! Jakmile jsme propojili naše znalosti s touto metodou, tak se začaly dít doslova divy. Nejen, že práce s klienty byla mnohem jednodušší a účinnější, ale hlavně dokázali pochopit, o co se jedná a přišlo jim to naprosto přirozené.

Navíc jsme si všimli, jak komplexní a univerzální řešení bolestí pomocí vývojové kineziologie dítěte je. Nezáleželo na tom, zda klient přišel s bolestmi zad, krční páteře nebo ramene. Principy této terapie jsou stále stejné a dají se použít všude.

Po několika týdnech se tato metoda stala kostrou práce s našimi klienty.

Ale to nejlepší teprve přišlo

Uvědomili jsme si rozdíl, jak jsme pracovali s klienty dřív a jak po objevení metody založené na vývojové kineziologii dítěte. A jaký byl ten největší rozdíl?

Největší rozdíl byl jednak v tom, že terapie začala být neskutečně jednoduchá a přirozená, ale hlavně naši klienti začali chápat, co s nimi děláme, proč to děláme a jaký to má pro ně význam v jejich životě.

Dokonce začali být schopni cvičit naše cviky úplně sami bez naší pomoci, protože se jednalo o velmi jednoduché a přirozené cviky.

A v tu chvíli nám to došlo

Došlo nám, že díky tomu, jak jsou naše cviky jednoduché a univerzální, může se je naučit opravdu každý a každý se tak může zbavit bolestí natrvalo a ještě k tomu s radostí, protože kdo by neměl radost, když si může od bolestí pomoct sám. J

Stačí jen dostat návod jak na to a člověk se může pustit do akce, a pokud chce, může velmi jednoduše tyto principy začlenit do svých činností, cvičení nebo pohybů.

Člověk se totiž může velmi snadno naučit využít náš systém cvičení a terapie při jakékoliv činnosti, ať už se jedná o řízení auta, jízdu na kole, cvičení v posilovně, těžkou práci nebo sedavé zaměstnaní.

Jakoukoliv činnost lze proměnit v mnohem zdravější a kvalitnější.

A teď se asi ptáte, co to znamená pro Vás?

Pokud i Vás trápí jakékoliv bolesti pohybového aparátu, naskytla se pro Vás možnost, jak si s nimi můžete poradit jednou pro vždy mnohem jednodušeji, než kdy dřív.

Nejedná se o žádná kouzla, kdy se zbavíte bolestí bez práce. Jedná se o velmi efektivní a jednoduchý systém cvičení.

Považujeme za velmi důležité, abyste pochopili, že klíčem k trvalému odstranění jakýchkoliv bolestí je kvalitní a zároveň jednoduché cvičení, které dokáže oslovit Váš mozek, správné pohybové programy a kvalitní svalové souhry.

Co to tedy znamená?

To jednoduše znamená, že pravidelné cvičení je nezbytné, a pokud nechcete investovat tisíce korun měsíčně stále dokola za individuální terapie, je potřeba se naučit jednoduché a efektivní cviky, které si můžete zacvičit kdekoliv a kdykoliv sami.

JE TO TEDY NA VÁS!

Vyděsilo Vás to? My doufáme, že ne, protože pokud si uvědomíte, že máte Vaše bolesti ve svých rukách a že záleží jen na Vás, jak si s nimi poradíte a jak kvalitní život se rozhodnete žít, zjistíte, že je to obrovská výhoda.

A to je vše z našeho příběhu a z toho, jak pomáháme našim klientům

Pro nás je tou nejlepší cestou naučit naše klienty na začátku spolupráce vše potřebné, odstranit ty největší potíže a naučit je, jak cvičit náš terapeutický systém v pohodlí domova a docílit tak trvalých výsledků.

A pokud je v budoucnu zastihnou bolesti, budou schopni se jich rychle a jednoduše zbavit sami doma.